…Через деякий час після вивчення архівної кримінальної справи я гостювала у своєї двоюрідної сестри (доньки маминої сестри Олександри) в Києві. Згадуючи своїх спільних рідних, своє дитинство, переглядали старі фотографії. Серед інших попалася одна світлина, на якій були зображені сільський двір (хатина, дерева, соняхи) і гарний кремезний чоловік. На щастя, на звороті був напис. Світлина була подарована моїй тітці Олександрі (Шурі). З віршованого змісту надпису проглядалося, що особа, яка зробила подарунок, дуже трепетно відносилась до Шури. Був власноручний підпис цієї особи, що починався на "Ло…" (далі нерозбірливо), а також вказано (дослівно): "Фото з мої хати, знято 1936 р. 22/VII.". Подаровано фото було десь в проміжок часу між 1945-1949 рр.
Сестра моя не знала, хто зображений на світлині. Повідомила, що світлина була серед інших та документів, що залишилися після смерті батьків. Я ж на хвильку згадала розмову тітоньок-сусідочок із далекого дитинства. Проте стовідсоткової впевненості в тому, що світлину моїй тітці Олександрі подарував Лонський Адольф (Анатолій), а на світлині зображений його батько — Лонський Юліан Миколайович — у мене не було.
…Після повернення з Києва я зустрілася зі своїм однокласником, родичем Василем, який також цікавиться історією рідного краю і любить слухати мої розповіді про те, що мені уже вдалося віднайти в архівах з цього питання. Мова зайшла про репресованих односельчан, зокрема Лонського. Василь почав пригадувати, що в рідного брата його мами — Івана — був друг Лонський Анатолій. Так як і дядько Іван, Анатолій закінчив ВНЗ, обоє в селі не проживали.
На прохання дядька Івана він, Василь, з мамою провідували одиноку стареньку матір Лонського Анатолія та дещо допомагали їй по господарству: купували продукти, приносили воду тощо. На моє запитання, чи пам'ятає він хату Лонських, Василь відповів: "Дуже добре пам'ятаю, вона була особлива, не така як у всіх. Хата була довгою, по два вікна на передній стіні; поперед хати росло величезне дерево. І заходили на подвір'я ми чомусь не з вулиці, у ворота, а ззаду хати…". Я протягнула йому фотокопію київської світлини. Без заминки Василь відповів, що це, беззаперечно, домогосподарство Лонських, де він з мамою неодноразово бував.
Ось так несподівано "воскрес" із небуття незаконно репресований Лонський Юліан Миколайович, фото якого не було навіть в архівній кримінальній справі.