Середній син Борис помер 6 липня 1906 р. зовсім маленьким, у восьмимісячному віці. Доньок Ніну і Ксенію батьки, як родина духовна, за усталеною у ті роки традицією, вирішили віддати на навчання до Києва – в жіноче єпархіальне училище.
У 1854–1917 роках на теренах України функціонувало чимало єпархіальних училищ (були такі в Києві, Одесі, Житомирі, Тульчині тощо для дівиць духовного звання, подібні школи здійснювали виховання у релігійному дусі, а також навчали вести домашнє господарство).
Батьки тішилися своїми дітьми, сумуючи за доньками, та щастя їх тривало не довго. В Україні на початку ХХ ст. почалася страшна епідемія тифу, яка забрала сотні тисяч життів, померло від нього і чимало огіївчан. Матушка Олена Михайлівна поїхала до Києва за доньками, можливо, в надії убезпечити їх від страшної хвороби, забравши в Огіївку.
Та додому дівчата повернулися самі. Заразившись чи то у поїзді, чи деінде, Олена Михайлівна важко захворіла і померла. Поховали її там же, в Києві. А згодом в Огіївці від цієї ж страшної хвороби померла і 16-річна донька Ніна, чин поховання якої здійснив настоятель Києво-Подільської Хресто-Воздвиженської церкви Захарій Кирилович Холодкевич, рідний брат Олександра Кириловича. Вбитий горем від цих втрат батько вирішив поховати доньку не на сільському цвинтарі, а біля церкви (про що є запис у метричній книзі за січень 1919 року), під розлогою яблунею.
Залишився Олександр Кирилович вдівцем з донькою Ксенею та сином Сергієм. Йому пропонували змінити місце служби, перейти на іншу парафію, можливо й більшу, ніж в Огіївці, але він навідріз відмовлявся: «Куди ж я поїду? Не покину я село і своїх людей, церкву».