Залиште свої контакти для уточнень, та додайте історію у вигляду файлу
Вистава молодіжного документального театру "Посеред вогненно-червоних квітів дикого маку..."
23.11.2021
Про проект

Це уривок з щоденника загиблого добровольця Євгенія Костюка з Вінниці. Йому було всього 19 років. Саме його щоденник стане основою для постановки вистави молодіжного документального театру "Посеред вогненно-червоних квітів дикого маку..." у Вінниці
...Ранок. Сонце ще не зійшло, але над небом уже нависли свинцеві хмари.
Наш блокпост розносять в хлам. Ти відходиш, щоб вийти з оточення. Спочатку біжиш, але шум і свист куль примушують тебе повзти по тому довбаному полі. Чуєш танковий обстріл, падаєш, втискаючись в суху землю. Снаряди пролітають вище - над тобою. Чуєш вибухи і повзеш далі. Ще два постріли і знову ти втискаєшся в землю, знову снаряди падають далі. І знову 2 постріли. Пролетівши, перший вибухає десь далеко, а через мить - вибух прямо поряд. Німіє права нога, ти її не відчуваєш, її перекидає на ліву. Ти в страху, що тобі відірвало ногу, дивишся на неї, ворушиш нею. Все працює, але досі вона оніміла. Починаєш оглядати себе і бачиш велику рвану рану в біцепсі на лівій руці. Ще одна рана в тазу із неї хлюпає кров. Ти шукаєш вихідний отвір, а його немає. Значить в тобі осколок. Лапаєш спину, а вона мокра, вся в крові. Так - сяк перев'язуєшся, зариваєш паспорт і нашивки в сиру землю. Знімаєш бронежилет, прикриваєшся ним і зажимаєш в руці гранату. І дивишся у небо, а хмаринки свинцеві пролітають над твоєю головою. І ти вже уявляєш, як янголи будуть підіймати тебе до небес.
Потім ти думаєш, що востаннє їв у своєму житті. І черговий вибух заставляє тебе включиись у реальність. Шукаєш телефон. Зарядки лишилось мало, але ще можна подзвонити в першу чергу їй. Потім дзвониш своїм.
....На межі життя і смерті ти починаєш розуміти саму цінність речей і прожитого часу. А насправді, помирати не страшно, страшно вижити...
Батальйон ОУН 2014-2015
Донбас, с. Піски
"Шльоцик"

Для реалізації проекту ми плануємо зібрати 200 тисяч гривень, в які входять витрати на зарплату режисера-постановника, психолога, художника,композитора, комунікаційника та запис, монтаж відеоверсії вистави а також реклама у соцмережах та на ютубканалі.

Пожертвувати проекту можна за посиланням https://www.liqpay.ua/ru/checkout/card/i63995816668

Проект направлений на закріплення у колективній пам’яті українців індивідуальних історій про молодь- учасників відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях та події того часу , поширення існуючих комеморативних практик про них шляхом постановки онлайн вистави документального театру "Посеред вогненно-червоних квітів дикого маку…” Учасниками проекту є молодь та ветерани-учасники АТО міста Вінниці.

Основна ідея проекту розповісти про два різних світи, які між собою пересікаються : мирне життя тих, хто про війну знає тільки з новин і бойовий досвід молодих людей, які в цій війні приймали безпосередню участь,захищаючи незалежність України, засобами сучасного мистецтва. Основою для написання сценарію стануть як сторінки щоденника загиблого добровольця Євгенія Костюка так і уривки з роману Еріха Марії Ремарка "На Західному фронті без змін".

Проект документального театру об’єднає дві групи акторів-аматорів: учасників бойових дій та вінницьку молодь, яка про війну чула тільки з екранів телевізора та з соц.мереж. Реалізувати проект заплановано протягом 6 місяців.

І місяць проекту.

Написання сценарію вистави та підбір учасників. Сценарій вистави напише українська письменниця та драматург Наталія Доляк. Через оголошення в соц.мережах організації, на створеній лендінг сторінці проекту, оголошення в соц.мережах партнерів проекту буде набрана група для постановки вистави.
Ми плануємо набрати 16 акторів-аматорів, з яких 6 будуть учасниками бойових дій на Сході і 10 молодих людей з Вінниці віком 16-25 років.
ІІ місяць проекту.
Навчання та майстер класи. Наталія Доляк у проекті працюватиме не тільки як драматург але як і режисер - постановник. Також вона проведе для акторів -аматорів курс з акторської майстерності та спец.мови, що включає в себе також практичні майстер класи та індивідуальні заняття. Заняття заплановані 2 рази на тиждень по 2 години. Крім того, протягом підготовки до прем'єри вистави заплановані по 2 індивідуальних заняття з акторами вистави по 1 годині. Поєднання написання сценарію вистави та постановки її однією людиною ми вважаємо сильною стороною, адже в процесі репетицій авторкою можуть оперативно внесені зміни в діалоги персонажів , враховуючи їх зауваження. Адже реальний бойовий досвід ветеранів є важливим для правдивого відтворення військових подій. Заняття акторів буде супроводжувати практичний психолог. Протягом 1 години кожного тижня після занять заплановано неформальне спілкування за участю психолога, під час якої усі учасники будуть обмінюватись думками та рефлексувати над своїми відчуттями. Також заплановано 2 повноцінних лекції по 2 години психологом, який пояснить, які емоції і психологічні потрясіння переживає людина на війні, як переживає стрес, що відбувається з воїном, який повертається додому та що таке ПТСР, як його визначити і як з ним боротись.
ІІ місяць проекту
Музичний та художній супровід проекту На другому місяці реалізації проекту буде підготовлений сценарій, який буде передано художнику Андрію Єрмоленку, який підготує макети афіш. Також над роботою над сценарієм ми плануємо залучити композитора, який підготує 3 авторських пісні для вистави.
ІІІ-ІV місяць проекту
Підготовка вистави та її прем’єра. Репетиції документального театру та підготовка онлайн вистави документального театру “Посеред поля вогняно - червоного маку” буде відбуватись у міському Ветеранському просторі. Репетиції вестиме Наталія Доляк та супроводжуватиме психолог.  Репетиції документального театру відбуватимуться з дотриманням усіх санітарних норм ( антисептики , маски) і соціальної дистанції 
V місяць проекту
Прем’єра вистави та запис відео версії Прем’єра вистави та 2 генеральних репетиції відбудуться на малій сцені Вінницького академічного музично-драматичний театру ім. Садовського, який є партнером проекту. Приміщення театру для проекту надаються театром безкоштовно. На виставу будуть запрошені учасники бойових дій на родини загиблих військових з Вінницької області. Буде окремо підготовлено, записано та змонтовану відео версію вистави , яка буде розміщена на каналі ютуб організації, на лендінг сторінці проекту, та на сайті “Архів історій українців” за посиланням www.memory.org.ua в розділі російсько-українська війна. Відео запис вистави та її монтаж буде здійснено є фахівцями з значним досвідом у сфері промо-арт - ТОВ "Агенство з відеовиробництва та реклами "Фенікс Медіа". Вистава триватиме 2 години. Інформаційний супровід проекту буде здійснюватись згідно розробленого командою проекту комунікаційного плану. Під час публікації фото- та відеоматеріалів буде дотримано прав інтелектуальної власності , в титрах буде вказано імена благодійників, партнерів, акторів, авторів сценарію, музики до п’єси та декорацій. Також ТОВ "Агенство з відеовиробництва та реклами "Фенікс Медіа" підготує промо трейлер вистави Трейлер триватиме до 3 хвилин, який міститиме опорні видовищні та смислові маркери вистави. Основним культурним продуктом проекту буде якісна онлайн вистава документального театру "Посеред вогненно-червоних квітів дикого маку…", яку зможе переглянути аудиторія, яка фізично не змогла б у Вінниці відвідати виставу але зможе це зробити, маючи доступ до мережі Інтернет.
Умови надання допомоги
Надаючи кошти на реалізацію проекту, благодійники погоджуються з тим, що сума благодійної допомоги не підлягає поверненню.

Проект буде реалізовано у січні -червні 2022 року. Вистава буде посвячена 6-й річниці з загибелі Жені.
У разі неповного збору коштів на проект або надлишку зібраних коштів від запланованої суми, зібрані кошти будуть витрачені на розвиток документального молодіжного театру та частковій реалізації проекту з врахуванням пріоритетності витрат. Платники погоджуються на вказані умови і кошти назад не повертаються.